Szkoła rodzenia

Prowadząca: 

Monika Kucińska

O szkole słów kilka

Pod skrzydłami naszej Fundacji powstała Ciechanowska Szkoła Rodzenia, która prowadzona jest przez położną Monikę Kucińską. Posiada ona wieloletni staż w praktyce położniczej. Obecnie pracuje na Oddziale Ginekologiczno- Położniczym w SSW Ciechanów.

Zajęcia prowadzone są z pasją i szczególną troską o uczestników, by wiedza praktyczna i ćwiczenia zaowocowały podczas przygotowań do porodu oraz po narodzinach maleństwa. 

Odbywają się one w kameralnym gronie liczącym maksymalnie 6 par, dzięki czemu panuje swobodna atmosfera sprzyjająca integracji.

Podczas spotkania poruszymy temat przygotowania się do porodu na płaszczyźnie zarówno psychicznej jak i fizycznej. Przećwiczymy pozycje porodowe i omówimy sposoby ochrony krocza. Skupimy się na nauce opieki nad noworodkiem oraz udzielania pierwszej pomocy. Poruszymy również temat problemów pojawiających się w czasie połogu.

Ciechanowska Szkoła Rodzenia doskonale przygotowuje przyszłych rodziców do porodu,  macierzyństwa i opieki nad noworodkiem. 

Z nami będzie Wam łatwiej! 

Zawsze opuszczając naszą szkołę pozostajecie w stałym kontakcie z położną, która udzieli Wam fachowych porad i wskazówek telefonicznie lub za pomocą komunikatorów.

Czym się zajmiemy?

Przygotowanie ciała

Przygotowanie psychiki

Zdobycie wiedzy

Aspekt organizacyjny porodu

Nasza prowadząca

Monika Kucińska

Jestem POŁOŻNĄ i mamą dwójki dzieci – Karolinki i Tomaszka. 

Od 2013 roku pracuję jako położna m.in. w Szpitalu Specjalistycznym „Inflancka”, Szpitalu Bielańskim w Warszawie oraz obecnie w SSW w Ciechanowie. Prowadzę również stronę na FB „Matka Położna Ciechanowianka”, której celem jest edukowanie i wspieranie kobiet z lokalnej społeczności.

Mój zawód jest zarazem moją pasją. W swojej pracy najbardziej lubię kontakt z ludźmi. Cenię sobie czas, kiedy mogę wspierać kobiety i ich rodziny w tak ważnej chwili  narodzin dziecka. Moim celem jest budowanie w kobiecie zaufania do swojego ciała i poczucia sprawczości, którą w sobie naturalnie ma.

Kontakt

W sprawie informacji dotyczących Ciechanowskiej Szkoły Rodzenia zapraszamy do kontaktu

+ 48 517 731 772